257

Google ogłosiło, że niektóre dane z Search Console za grudzień mogą być niedokładne

mistake-876597-1280.jpg

Tuż przed świętami Google zaskoczyło dość niezwykłą informacją? Niezwykłą? Otóż dlatego tak piszę bo rzadko przyznają się do błędów, równie rzadko jak do wdrożenia kolejnych aktualizacji.

Błąd o którym mowa dotyczy narzędzia Search Console i usługi raportowania w miesiącu grudniu. Nie dotyczy to całego miesiąca, a jedynie okresu od 8 do 13 grudnia 2019 roku.

Ale czy jest się czym przejmować? Jeśli nie jesteś analitykiem SEO i nie szykujesz raportów dla klienta ... to nie ...

 

Jesteś zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z nami

 

Jakie są skutki błędu?

Błąd wpłynął przede wszystkim na dane w zakładce Discover, więc nie zdziwcie się jak między 8 a 13 grudnia zanotujecie pokaźne spadki analizując raport Performance. W żaden sposób nie ma to negatywnego wpływu na działanie stron użytkowników, jest to zwykła luka w danych, która nie została wypełniona ale za to sam błąd został poprawiony i dane po 13 grudnia zbierane są już poprawnie.

Jednak w tej całej sytuacji można doszukać się także pozytywnych efektów. Błąd zapewne został spowodowany pracami nad szybkim aktualizowaniem raportów w sekcji Discover. Do tej pory na nowe dane należało czekać około 3-4 dni, a teraz ten czas skraca się do maksymalnie 24 godzin. Także od teraz praktycznie zawsze będziemy na bieżąco z tym co dzieje się z naszymi stronami. 

Jagusiak Jacek
30-12-2019 3340 odsłon