0

Strona dla prawnika lub kancelarii prawnej — jak powinna wyglądać? Jakie elementy powinna zawierać?

adobestock-298260401.jpeg

Obecność internetu w naszym życiu stała się na tyle powszechna, że jest on pierwszym miejscem, w którym szukamy informacji. Coraz częściej można usłyszeć głosy, że jeśli nie ma Cię w internecie, to nie istniejesz, z pewnością jest w tym ziarno prawdy. Mało kto sprawdza ogłoszenia w gazecie, jak za dawnych czasów. Nawet poszukiwania prawnika, czy radcy prawnego rozpoczynają się w internecie. Podobnie jest z możliwymi rozwiązaniami problemów prawnych i ich przykładami. Dlatego warto być prawnikiem obecnym w strefie online, by w łatwy sposób pozyskiwać nowych klientów. Co powinna zawierać strona dla prawnika lub kancelarii prawnej, aby została znaleziona w łatwo sposób? Odpowiadamy poniżej!

 

Co to są strony internetowe i po co one są?

Strony internetowe to dokument wypełniony treściami w postaci grafik i tekstów. Znajdujemy tam najważniejsze informacje dotyczące danej firmy czy osoby, czyli w tym przypadku, prawnika, radcy prawnego lub kancelarii prawnej. Strona opatrzona jest zazwyczaj indywidualną domeną, czyli nazwą następującą po www. Najczęściej jest to nazwa kancelarii lub imię i nazwisko prawnika. Budując stronę internetową, warto mieć na uwadze, że powstaje ona z myślą o użytkownikach internetu. Za pomocą strony dzielimy się informacjami, kreujemy obecność i markę, zdobywamy nowych klientów, a co za tym idzie, zarabiamy. Prawnik to nie tylko ekspert w swojej dziedzinie, ale przede wszystkim przedsiębiorca, więc reklama jest tutaj tak samo istotna, jak w przypadku innych branż.  Nasza strona powinna być także odpowiedzią na pytania, jakie zadają internauci. Media społecznościowe są głównym sposobem komunikacji między firmą a użytkownikami i taka też powinna być nasza strona, czyli promująca kancelarię przy jednoczesnym docieraniu do szerszego grona klientów. Strona internetowa jest wizytówką prawnika lub kancelarii oraz jedyną opcją reklamy w branży prawniczej. Liczy się jej optymalizacja i działalność pod kątem pozycjonowania, by osiągnąć wysokie miejsce w wyszukiwarce. Takie działanie prowadzi nas do tego, że będziemy jednym z pierwszych wyborów klientów, którzy szukają pomocy prawniczej. 

Dlaczego koniecznie wykonywanie jest stron responsywnych?

Strona responsywna to taka, która dostosowuje się do wielkości, jaką ma okno przeglądarki. Dzięki takiemu rozwiązaniu strona prezentuje się w pełnej okazałości na komputerach oraz w urządzeniach mobilnych. Wygląda dobrze i czytelnie na małym i dużym ekranie, a także treści skalują się w sposób wygodny w odbiorze. Cenną informacją jest, że strony responsywne są o wiele lepiej postrzegane przez algorytmy, a co za tym idzie, mają lepsze pozycje w wyszukiwarce. Dlaczego warto wykonać stronę responsywną? Według statystyk 75% odbiorców branży prawniczej korzysta z urządzeń mobilnych, a tylko 25% z komputerów. Pierwsze, po co sięgamy to telefon, w którym w łatwy sposób możemy znaleźć potrzebne informacje w internecie. Obecnie staje się to naturalnym działaniem i o wiele prostszym niż specjalnie włączenie komputera, by poszukać na nim odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Większość osób, która szuka prawnika, czy kancelarii z pewnością rozpocznie wyszukiwania za pomocą przeglądarki na urządzeniu mobilnym. Dlatego strona responsywna jest tak ważna. Jeśli odpowiednio zoptymalizujemy stronę pod wieloma kątami, będziemy jedną z pierwszych opcji w wyszukiwarce, po kliknięciu w naszą stronę klient zadecyduje, czy to właśnie nasze usługi wybierze. Brak strony dopasowującej się do okna przeglądarki spowoduje automatyczne odrzucenie prawnika, czy kancelarii, gdyż trudne będzie zlokalizowania choćby podstawowych informacji. Gdy strona nie będzie czytelna na urządzeniu mobilnym, automatycznie stracimy potencjalnych zainteresowanych. Dopasowana do rozmiaru przeglądarki strona, która jest przejrzysta i czytelna jest odpowiedzią na potrzeby internautów oraz świadczy o naszym profesjonalnym podejściu, a także utrzymuje zainteresowanie klienta. Strona responsywna jest więc podstawową optymalizacją strony dla prawnika lub kancelarii prawnej. 

 

Jesteś zainteresowany współpracą?

Zapraszamy do kontaktu

 

Strony internetowe na CMS z dedykowaną grafiką i wdrożeniem - dlaczego?

Decydując się na stworzenie strony, często wybieramy gotowe szablony premium, które uzupełniamy informacjami. Powtarzalne szablony, gotowe grafiki, zwykle brak przejrzystości i powolne działanie strony. Na ten momenty bywa to niewystarczające dla klienta, a tym bardziej dla algorytmów, które decydują o naszej pozycji przy wyszukiwaniu. Warto postawić na strony internetowe CMS z dedykowaną grafiką i wdrożeniem. CMS to po prostu system zarządzania treścią. Jest to rodzaj oprogramowania, który pozwala na publikowanie treści na stronach internetowych oraz na proste modyfikowanie ich i ogólne organizowanie. Stronę tworzą także grafiki, czyli oprawa wizualna, która przyciąga wzrok. Dedykowana grafika jest specjalnie przygotowywana dla danego klienta i spełnia jego wszelkie oczekiwania. Kolorystyka, wzory, a także profesjonalne zdjęcia tworzą identyfikację wizualną, która jest unikalna dla naszej strony internetowej. Gdy gotowy jest indywidualny projekt graficzny, wszelkie treści, specyfikacje i system CMS rozpoczyna się wdrożenie strony internetowej. To etap prac dla programistów, dzięki czemu produkt, jakim jest strona, staje się gotowy i wszystko w nim działa jak należy. Istotne są również testy i poprawki, które prowadzą do szybkiego działania strony. Postawienie na dedykowane grafiki i wdrożenia dają przewagę w szybkości strony i wiele korzyści SEO, gdyż strona indywidualnie stworzona odpowiada na potrzeby i pytania zainteresowanych osób. Strona internetowa dla prawnika z zastosowaniem CMS, wszelkich wdrożeń i grafik dedykowanych oraz działań z zakresu pozycjonowania da nam wysoką pozycję w wyszukiwarce, gdyż będziemy unikalni. Wyróżniająca się strona, która jest zoptymalizowana, szybko działa i dopasowuje się do okna przeglądarki stawa nas w dobrym miejscu do pozyskiwania nowych klientów. 

 

Mamy doświadczenie w stronach dla Prawników.

 

Jakie element powinna zawierać strona dla prawnika? 

Branża prawnicza niesie za sobą ograniczenia w reklamie, strona internetowa zawierająca informacje jest jedną z niewielu form marketingu, którą można zastosować. Pomaga ona dotrzeć do nowych klientów oraz wyróżnić nas wśród konkurencji. Ponadto za pomocą odpowiednio przygotowanej strony podkreślimy swoje osiągnięcia, prestiż działalności oraz autorytet, co przełoży się na zaufanie klientów. Jeśli już zdecydujecie się na stronę dla prawnika lub radcy prawnego, a nawet całej kancelarii warto wiedzieć, co powinno się na niej znaleźć. Ma to ogromne znaczenie, jakie informacje umieścimy w jakim miejscu. Przekłada się to na przestronność strony, a co za tym idzie łatwy dostęp do informacji dla  osoby zainteresowanej naszą działalnością. Niektóre elementy wymagają wyraźnego rozbudowania o teksty, co jest istotną kwestią. Treści, które przekazujemy, powinny być przygotowane w sposób przystępny, by odbiorca mógł je łatwo zrozumieć, nawet jeśli do tej pory nie miał do czynienia z prawem. Jakie elementy są obowiązkowe na stronie internetowej prawnika lub radcy prawnego?

  • Podstawowe informacje o prawniku powinny być widoczne na samej górze.
  • Formularz kontaktowy powinien być widoczny na samej górze łącznie z wybraniem tematyki sprawy.
  • Pokazanie jakimi dziedzinami prawa się zajmuje, w jakich się specjalizuje prawnik.
  • Pokazanie na jaki obszar działa, czyli uwzględnienie miasta, regionu, czy województwa. 
  • Umieszczenie realnych zdjęć prawnika oraz kancelarii w celu pokazania realności, oraz uwiarygodnienia.
  • Pokazanie najważniejszych wygranych spraw wraz z ich opisem i wyrokami sądowymi w sposób prosty i przejrzysty.
  • Elementy CTA (call to action) - w celu szybkiego, wręcz wymuszonego kontaktu, czyli możliwość wysłania wiadomości bezpośrednio ze strony oraz przekierowanie do kontaktu telefonicznego.
  • Elementy konieczne - Polityka prywatności.

Stworzenie optymalnej strony internetowej dla prawnika lub radcy prawnego to wyzwanie. Warto powierzyć je zaufanej firmie, która zadba o każdy szczegół. Wygląd i elementy strony to najbardziej istotne kwestie, które przekładają się na zainteresowanie potencjalnych klientów. Zastosowanie CMS daje wiele możliwości, ale dedykowane grafiki i wdrożenia zapewniają indywidualny i niepowtarzalny wygląd oraz szybkie działania strony. Ponadto odpowiednie dopasowanie treści i rozmieszczenie elementów sprawiają, że jest ona przejrzysta, a wszystko, czego potrzebuje lub szuka odbiorca, jest na wyciągnięcie ręki. Boczar Grzegorz
01-04-2022 659 odsłon