0

Jakie elementy powinien zawierać system B2B dla branży sprzedażowej BHP?

adobestock-462014454-editorial-use-only.jpeg

W każdej dziedzinie życia, a szczególnie w trakcie pracy, jedną z najistotniejszych kwestii jest BHP. Skrót odnosi się do bezpieczeństwa i higieny pracy, a swoim zakresem obejmuje zasady postępowania dla zachowania bezpieczeństwa zdrowia i życia swojego i innych w trakcie wykonywania obowiązków w miejscu pracy, na co dzień oraz w sytuacjach wyjątkowych. Z kolei angielski skrót B2B (business to business) odnosi się do ogólnych relacji zachodzących pomiędzy dwoma firmami, np. dostawcami i sklepami czy wykonawcami firmowymi i firmami zlecającymi prace. Ważne jest, zatem by system B2B w branży sprzedażowej BHP był klarowny i funkcjonalny.

 

Możliwości i łatwość sprzedaży

Niegdyś wszelkie dane należało wprowadzać do odpowiedniego systemu ręcznie, co zabierało dużo czasu i wiązało się z możliwością pomyłki przy uzupełnianiu rubryk w fakturach czy arkuszach. Obecnie, dzięki internetyzacji i automatyzacji, może za to wszystko odpowiadać specjalny system. W ten sposób między sklepem internetowym i systemem dostawcy istnieje połączenie, które pozwala na regularne i w pełni automatyczne aktualizowanie stanów magazynowych, cen i marży klienta. W ten sposób także automatycznie wprowadzane są nowe produkty ze strony producenta. Dzięki automatycznej integracji danych w systemie sklepu internetowego z dostawcami produktów, będziemy mogli lepiej i łatwiej zarządzać przepływem informacji oraz stanem bieżącym magazynów. Taki system pozwoli także na łatwiejsze wystawianie faktur, gdyż dane mogą być pobierane z systemu, a faktura wystawiana automatycznie na tej podstawie.

Niezbędne narzędzia

W sprawniejszym prowadzeniu biznesu warto wykorzystywać także nowoczesne narzędzia, które usprawnią naszą pracę i przepływ danych, a przy tym będą także bezpieczne. Warto zastanowić się nad dodaniem do systemu B2B dla branży BHP takich narzędzi, jak:

  • Narzędzie do zamawiania kurierów 

Takie narzędzie pozwoli na łatwiejsze zamawianie i nadawanie przesyłek, dzięki automatycznemu generowaniu etykiet - bezpośrednio od producentów. W ten sposób klienci nie muszą czekać aż zamówienie od przepłynie między sklepem i producentem. System po złożeniu zamówienia stworzy automatycznie etykietę od producenta z adresem sklepu.

  • Narzędzie do obsługi reklamacji i zwrotów

Takie narzędzie pozwala na łatwy sposób zgłaszania zwrotów i reklamacji online. Wszystkie formularze przechodzą szybko, więc zwrot lub reklamacja mogą być rozpatrzone w krótkim czasie. W dodatku, wszystko jest jasno przedstawione, dzięki przypisaniu do odpowiedniego konta klienta. W ten sposób nie trzeba wysyłać już maili czy papierowych formularzy, które łatwo zgubić lub pomieszać.

  • Narzędzie do śledzenia poprawności wgranych plików od producenta 

W każdym systemie potrzebne są także narzędzie kontrolne, a szczególnie, jeśli stawiamy na automatyzację w wysokim stopniu. Takie narzędzie pomoże sprawdzić, czy integracja danych w systemie z bazą producenta przebiega poprawnie - czy ilości, ceny, nowe produkty są aktualizowane codziennie i zgadzają się ze stanami magazynowymi.

  • Narzędzie do analizy sprzedaży ogólnej

 Takie narzędzie pozwala na kontrolowanie stanów magazynowych, ruchu w sklepie czy kwestii podaży i popytu. Wszystkie ważne statystki i analizy mamy zebrane w jednym miejscu i aktualizowane na bieżąco.

  • Narzędzie do generowania faktur i odbierania faktur

Narzędzie to pozwala na zarządzanie fakturami w jednym miejscu. Wszystkie faktury generowane i odbierane od producentów są automatycznie. W ten sposób możemy je szybciej i łatwiej tworzyć, przesyłać i rozliczać.

  • Narzędzie do naliczania marży

Narzędzie pomaga łatwo naliczać marżę dla konkretnych produktów lub całej kategorii katalogu produktowego w zależności od rodzaju towaru, umowy i kontrahenta. To przyspiesza kwestię zamówień magazynowych i fakturowania.

  • Narzędzie do wysyłania personalizowanych newsletterów

 Dzięki takiemu narzędziu nie musimy własnoręcznie tworzyć wiadomości do poszczególnych klientów. Nie przesyłamy także niechcianych, uznawanych za spam informacji. Newslettery są dobrowolne. Lista mailingowa tworzona jest automatycznie na podstawie osób, które zaznaczą chęć otrzymywania informacji handlowych i reklamowych online lub w formie smsów. 

Indywidualizm i nowoczesność

W przypadku współpracy z różnymi firmami nie należy traktować wszystkich jedną miarą. Każdy kontrahent będzie kierował się, bowiem innymi wartościami w biznesie, miał inne oczekiwania i możliwości. Z tego powodu należy indywidualnie podchodzić do każdego z kontrahentów oraz negocjować warunki współpracy w oparciu o informacje na temat danej firmy i jej możliwość. Jasno określone warunki, dostosowane ceny i promocje do potrzeb i możliwości danego kontrahenta zapewnią płynniejszy przepływ informacji oraz długotrwałą, owocną współpracę.

Z kolei nowoczesne podejście z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi i systemów pomoże łatwo zarządzać firmą i zaoszczędzi cenny czas. Dzięki automatyzacji systemu powiadomień i administracji za pomocą jednego, kompleksowego systemu będziemy mogli wszystkie ważne sprawy dla firmy załatwić w jednym miejscu - wygodniej i szybciej. Na przykład system BHP dla płatności online pozwoli na zebranie różnych metod płatności w jednym miejscu, zachowując przy tym bezpieczeństwo przepływu pieniędzy i odpowiednie szyfrowanie danych przy ich wykonywaniu. Nasi klienci będą mogli wybrać między różnymi operatorami płatności, jak PayU, przelewy24, dotpay czy paypal. W dodatku, proces będzie dużo szybszy, dzięki automatycznemu księgowaniu.

16-11-2022 375 odsłon