System akwizycji danych dla Teknia Automotive

Pozyskanie danych z stacji roboczych do dalszej obróbki

Informacje o realizacji

Teknia Rzeszów sp. z o. o. to firma z wieloletnimi tradycjami, działająca w branży motoryzacyjnej od 1976 roku. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją komponentów i części zamiennych do samochodów różnych marek. Specjalizacją firmy są wyroby tworzywowe, ich projektowanie, a także wykonywanie dedykowanego oprzyrządowania.


Dla prezentowanego przedsiębiorstwa stworzyliśmy system do tzw. akwizycji danych (przekazywania do dalszej obróbki), którego głównym zadaniem było zbieranie danych i ich przetwarzanie do dalszej obróbki czy interpretacji.


Dedykowany system miał głównie na celu pobieranie danych ze stacji roboczych za pomocą urządzenia podłączonego do nich. Samo urządzenie zostało dostarczone do klienta wraz z gotowym do działania oprogramowaniem.


Dzięki archiwizacji danych z stacji do serwerów - system zapewnia bieżący wgląd w szczegółowe informacje dotyczące każdej wyprodukowanej sztuki produktu, jego przeglądanie, wyszukiwanie.


Ważnym elementem tego systemu jest skala danych która rośnie bardzo szybko, ale dzięki optymalizacji udało się skutecznie usprawnić cały proces i dostosować system do przetwarzania dużych ilości informacji (wiele milionów rekordów).


Nasza firma skutecznie wdrożyła opisywane rozwiązania, a także aktywnie uczestniczyła podczas montażu i uruchomienia modułu spełniający wszystkie postanowione cele i wymogi.

 

Schemat rozwiązania:


Chcesz dowiedzieć się więcej?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o współpracy z nami - napisz lub zadzwoń!Zapytaj nas