PoczetKrakowski.pl – system digitalizacji i wirtualizacji zasobu pocztów osobowych

Digitalizacja pocztów osobowych

O marce

Poczetkrakowski.pl to projekt digitalizacji i wirtualizacji zasobu pocztów osobowych, stworzony przez naszą agencję dla Urzędu Miasta Krakowa.

Platforma pozwala na zgłębienie historii miasta i jego rządzących przez dostęp do historycznych materiałów źródłowych.

Wyzwania i cele

Naszym głównym celem było zaprojektowanie serwisu umożliwiającego łatwe wprowadzanie ksiąg do systemu, zapewniającego czytelną architekturę oraz intuicyjną wyszukiwarkę.

 

Wyzwaniem, które stanęło przed nami było stworzenie intuicyjnego systemu katalogowania i przeglądania zasobów, który byłby wygodny dla każdego użytkownika.

 

Chcieliśmy, aby proces dodawania nowych ksiąg do systemu był jak najbardziej intuicyjny i prosty, co pozwoliłoby pracownikom efektywnie zarządzać biblioteką firmową. Jednocześnie zależało nam na tym, aby architektura serwisu była czytelna i logiczna, co ułatwiłoby nawigację oraz odnajdywanie potrzebnych informacji.

 

Zależało nam na tym, aby każdy element interfejsu był łatwo dostępny i zrozumiały dla użytkowników o różnym stopniu zaawansowania. Przez staranne projektowanie struktury kategorii i tagów, stworzyliśmy system, który umożliwia szybkie i precyzyjne wyszukiwanie potrzebnych zasobów.


Korzyści dla klienta

  • Łatwe wprowadzanie ksiąg do systemu.
  • Czytelna architektura serwisu i prosta w obsłudze wyszukiwarka.
  • Dostosowanie do standardów odczytu dla osób niepełnosprawnych, dzięki wprowadzeniu wersji kontrastowej.
  • Możliwość pobierania oryginalnych materiałów w postaci plików PDF.
  • Funkcja tworzenia kolekcji dla lepszej organizacji treści.
  • Wysoki poziom dostępności i zgodność z WCAG 2.1.

Informacje o realizacji

Dla Urzędu Miasta w Krakowie stworzyliśmy serwis internetowy Poczet Krakowski, który umożliwia łatwe wprowadzanie ksiąg do systemu i jest wyposażony w prostą w obsłudze wyszukiwarkę oraz możliwość pobierania oryginalnych materiałów w postaci plików PDF. Nasz autorski projekt graficzny obejmował także obróbkę zdjęć.

 

Wykorzystaliśmy nowoczesne technologie i nasze doświadczenie, aby zapewnić zgodność z aktualnymi standardami dostępności stron internetowych  WCAG 2.1.


Klient o realizacji

W ramach realizacji, otrzymaliśmy list z podziękowaniem za współpracę.

Proszę przyjąć moje serdeczne podziękowania za współpracę przy prowadzeniu strony internetowej poczetkrakowski.pl. Mam nadzieję, że w przyszłości nasze wspólne dzialania będą również owocne i satysfakcjonujące dla obu stron.

Agnieszka Staniszewska-Mól
Zastępca Dyrektora Kancelarii UMK

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o współpracy z nami - napisz lub zadzwoń!Zapytaj nas