SolidnyPrawnik - portal prawniczy

Baza prawników i kancelarii prawnych

Informacje o realizacji

Solidny prawnik – czyli profesjonalna baza prawników i kancelarii prawnych na portalu naszego autorstwa


Solidny prawnik to portal prawniczy dla osób poszukujących usług z zakresu prawa. Stanowi katalog prawników i kancelarii oraz szczegółowych informacji na ich temat, m. in. specjalizacji, referencji, czy komentarzy klientów.


Głównym zamierzeniem tego projektu było stworzenie precyzyjnej wyszukiwarki, dzięki której klient znajdzie prawnika z danej kategorii, wpisując swoje miejsce zamieszkania lub wybierając punkt na mapie. Dane prawnika znajdujące się na stronie ułatwiają dalszy kontakt, a odwiedzający portal oszczędza swój czas. Możliwe jest także wypełnienie krótkiego formularza z prośbą o kontakt. Dodatkowo klient ma opcję opisania swojej sprawy i załączenia dokumentów.


Nasz koncept charakteryzuje wysoki stopień UX/UI doskonalony na zaprojektowanych specjalnie makietach funkcjonalnych. Dzięki temu, zaprojektowaliśmy struktury prezentujące poszczególne widoki w taki sposób, aby były użyteczne i estetycznie atrakcyjne dla odbiorcy. W efekcie powstał przejrzysty układ elementów pozwalający na intuicyjne poruszanie się po nim.


Portal stanowi świetne narzędzie marketingowe dla prawników i kancelarii, umożliwiając pozyskanie nowych klientów. Po rejestracji w serwisie i wybraniu pakietu, powstaje swego rodzaju wizytówka prawnika, zapewniająca lepsze pozycjonowanie w wyszukiwarkach, a tym samym dostęp do szerszego grona odbiorców. Konta premium zostały zaprojektowane tak, aby dane osoby były wyświetlane na wyższych pozycjach oraz pojawiały się w rekomendacjach. Wizytówka zawiera informacje o obszarach oferowanych usług, godzinach pracy, opcji dojazdu do klienta czy obsługi w językach obcych. Ponadto zaawansowane konta użytkowników pozwalają na rejestrację kancelarii oraz dodawania do niej prawników. Dodatkowym atutem jest integracja płatności przelewy24 z kontami premium, dzięki czemu transakcje zyskują na bezpieczeństwie.


Interesującym dodatkiem jest Moduł – Firma, dotyczący rozliczenia i sprzedaży. Wdraża szeroki wachlarz funkcjonalności, m. in.:

-  wystawianie różnych rodzajów dokumentów rozliczeniowych,

- konfigurację wyglądu dokumentu (własne logo, stopka),

- pobieranie dokumentów w formacie PDF.


Ponadto w projekcie zadbano o responsywność czyli automatyczne dostosowanie się do rozmiaru okna przeglądarki, co umożliwia dopasowanie do urządzeń mobilnych. Optymalizacja pod kątem SEO daje zaś szansę konkurowania o wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania.


Chcesz dowiedzieć się więcej?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o współpracy z nami - napisz lub zadzwoń!Zapytaj nas