Wtórpol

Dedykowane zarządzanie pojemnikami + aplikacja mobilna

O marce

Wtórpol to firma, która rewolucjonizuje polski rynek poprzez dwa główne filary – zamknięty obieg surowców i społeczną odpowiedzialność biznesu. Stworzyli nowoczesne centrum sortowania odzieży i sieć sklepów na terenie całego kraju.

„Wprowadzamy do drugiego obiegu odzież z polskich szaf”

 

Ich inicjatywa zbierania używanej odzieży i tekstyliów pod znakami fundacji Eco Textil i Polskiego Czerwonego Krzyża ma ogromny wpływ na środowisko. Ubrania znajdują nowe życie, pomagając potrzebującym.

Poprzez wykorzystanie w pełni zebranych rzeczy, firma ratuje rocznie średnio 65 milionów kilogramów odzieży rocznie.


Przykładowy design

Wyzwania i cele

Wtórpol to jedna z największych firm tego typu działających w Europie. Na samym początku stanęliśmy więc przed nie lada wyzwaniem. Musieliśmy nie tylko spełnić oczekiwania marki działającej ponad 30 lat w swojej branży, ale je przewyższyć.

 

Zawsze stawiamy na dobrą komunikację z klientem i konsultujemy każdy etap prac.

 

Praca nad systemem dla Wtórpol podzieliliśmy na etapy. Potrzebowaliśmy systemu, który będzie sterował wszystkimi operacjami, od zarządzania pojemnikami na odzież z centrali w całej Polsce, przez analizy i komunikację, po obsługę w terenie przez aplikację mobilną.

 

Głównym wyzwaniem, przed którymi stanęliśmy była olbrzymia ilość danych do przetworzenia, takich jak zapisów, zdjęć i informacji. Musieliśmy zadbać o sprawną migrację ze starego systemu do nowego.


Korzyści dla klienta

  • Kompletna migracja ze starego systemu do nowego – przeniesie wielu terabajtów danych przez utraty nawet jednego zapisu.
  • Wygodny i funkcjonalny system, który pozwala na sterowanie pojemnikami w całej Polsce z podziałem na lokalizacje i właścicieli terenu (osoby odpowiadające za dane regiony).
  • System w wersji mobilnej dla kierowców odbierających odzież z pojemników (dostęp na urządzenia z iOS i Android), który umożliwia zarządzanie i komunikację z głównym API w terenie.
  • Wgląd we wszystkie operacje i możliwość tworzenia analiz.
  • Przeglądanie informacji o pojemnikach z umiejscowieniem ich na mapie.

Informacje o realizacji

Wtórpol działa na rynku od 30 lat. Wcześniej wykorzystywane przez klienta rozwiązania IT nie były jednak w pełni funkcyjne i wystarczające – musieliśmy zaproponować więc coś, co w 100% spełni oczekiwania, a przy tym da możliwości rozbudowy.

Zobacz nasze rozwiązania IT.

Nasz stworzony od podstaw, modułowy system Imperial wydawał się idealny do tego zadania. Szybko zabraliśmy się do realizacji i po kilku miesiącach wspólnej pracy powstał system dla Wtórpol.

 

Dzięki naszym rozwiązaniom klient otrzymał wygodny system, który znacznie ułatwia pracę – nie tylko ludziom w centrali, ale również w terenie, ponieważ zbudowaliśmy też wygodną aplikację mobilną.

 

 

 


Chcesz dowiedzieć się więcej?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o współpracy z nami - napisz lub zadzwoń!Zapytaj nas