Platforma Pozyskaj Finansowanie

Wyszukiwarka pożyczek unijnych i obsługa wniosków

Platforma PozyskajFinansowanie.pl to portal stworzony z myślą o przedsiębiorcach, którzy poszukują finansowania dla swojego biznesu z funduszów oferujących zwrotne pożyczki unijne. Rozwiązania dedykowane są zarówno dla istniejących firm o ugruntowanej pozycji na rynku jak i dla mikroprzedsiębiorstw potrzebujących wsparcia na dalszy rozwój.


W ramach realizacji projektu wdrożyliśmy zaawansowaną wyszukiwarkę pozwalającą w czterech krokach wyszukać odpowiednią instytucję z danego regionu, która może udzielić wsparcia. Dodatkowo bazując na doświadczeniu Klienta w sektorze finansowym stworzono system do prescoringu, określającego szansę przedsiębiorcy na uzyskania pożyczki na określony cel.


Do wyszukiwarki stworzyliśmy dedykowane API, które odpowiada za pobieranie niezbędnych danych do obsługi systemy z bazy Teryt. Aby z API mógł korzystać każdy, przygotowano specjalną dokumentacje opisującą obsługę poszczególnych zapytań.


Platforma została wyposażona w mechanizm pozwalającym tworzyć projekcje finansowe, które na podstawie wprowadzanych danych pozwalają kwantyfikować w sposób obiektywny zmiany parametrów finansowych danego przedsiębiorstwa. Tworzone są prognozy finansowe na kolejne lata.


Bezpośrednio w systemie przedsiębiorca może wypełniać wstępne wnioski o pożyczkę i przesłać je do określonej instytucji finansującej, która została wytypowana na bazie wprowadzonych danych finansowych.

Dodatkowo platforma została wyposażona w:

  • moduły do obsługi zamówień i faktur
  • moduł pozwalający na bezpośrednią komunikację z instytucjami finansującymi
  • moduł sprzedaży abonamentowej
  • moduł obsługi płatności online
  • moduł pobierający dane z GUS na podstawie numeru NIP
  • moduł do rejestracji instytucji finansowych
  • CRM do zarządzania relacji z przedsiębiorcami i instytucjami

Wszystkie wymienione wyżej funkcjonalności połączono dedykowaną witryną napędzaną przez autorski CMS Imperial. Projekt strony jest zgodny z praktykami tworzenia responsywnych witryn (RWD), dzięki czemu bezproblemowo działa na dowolnej rozdzielczości ekranu, dowolnym urządzeniu.


Aby ułatwić zarządzanie platformą i jej obsługę na urządzeniach mobilnych, przygotowano dedykowaną aplikację działającą zarówno na systemie Android.