Korpus Solidarności
System wsparcia wolontariatu
Korpus Solidarności jest kompleksowym programem wspierania wolontariatu długoterminowego na lata 2018-2030, którego misją jest zachęcenie społeczeństwa do zaangażowania się w tego typu działalność, a tym samym budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Celem naszej realizacji było stworzenie oprogramowania usprawniającego relacje pomiędzy osobami fizycznymi a organizacjami wolontariackimi, które pomoże w integracji działań wolontariuszy i koordynatorów. Aby to zapewnić, wdrożono szereg funkcjonalności, m. in:
- przystępne formularze rejestracyjne (umożliwiające dodawanie podmiotów, zgłoszenie wolontariusza czy organizacji)
- automatycznie generowane powiadomienia wysyłane mailowo (ułatwiające kojarzenie członków serwisu)
- prostą w obsłudze wyszukiwarkę (pozwalającą na wyszukanie informacji o ofertach pracy i pomocy, z dostępem ograniczonym – dla użytkowników niezalogowanych)
- archiwizację kont
- intuicyjny panel użytkownika (pozwalający na zarządzanie i edycję profilu oraz dodanie oferty)
- panele wolontariusza i organizacji (zawierające listing ofert pomocy dodanych do serwisu i pasujące oferty pracy)
- moduł przepracowanych godzin wolontariusza (w skali miesiąca i roku, potwierdzonych przez daną organizację)
- dodawanie ofert pomocy (podzielone na sekcje: rodzaj pomocy, miejsce, czas)
- listę ofert pasujących (zakwalifikowane przez system lub przeniesione przez organizację jako pasujące do profilu danego użytkownika, aktualizowane co 3 dni)
Aplikacja została podzielona na serwis ogólnodostępny (upubliczniony) oraz panel administracyjny, zrealizowany na podstawie interfejsów dostępnych w systemie Imperial. Wzbogacony o moduł plików umożliwia na zamieszczanie na stronie serwisu dokumentów w postaci różnorodnych plików.
Przejrzysty, wzbogacony nowoczesną grafiką widok pozwala na szybkie przejście do interesujących nas podstron. Ciekawy element stanowi mapa aktywności, dzięki której możliwe jest sprawdzenie partnerów w danym województwie.
Zgodnie z wytycznymi klienta, serwis został zaimplementowany do systemu już istniejącego, z dbałością o spójność poszczególnych elementów, w architekturze Klient – Serwer. Dzięki odnośnikom do stron social media, odbiorca śledzi wszelkie nowości.
Dodatkowym atutem strony jest dostosowanie do standardów odczytu dla osób niepełnosprawnych, dzięki wprowadzeniu wersji kontrastowej.